آشنایی کامل با سرویس کوتاه کننده لینک

آشنایی کامل با سرویس کوتاه کننده لینک

10.Dec.2020

کوتاه کننده لینک چیست؟

احتمالا تا به حال با سرویس های کوتاه کردن لینک برخورد داشته اید!

لینک هایی کوتاه شده که با کلیک روی آن ها به صفحه مورد نظر هدایت می شوید. دلایل زیادی وجود دارد که افراد از لینک های کوتاه شده استفاده کنند. که در این مطلب به طور مفصل در این باره توضیحاتی داده شده است.

در این مقاله از سرویس کوتاه کننده بیب قصد داریم با توضیحی همراهتان کنیم که چرا باید از این سرویس ها استفاده کنیم.

در ابتدا باید گفت کوتاه کننده لینک سایت هایی هستند که لینک طولانی شما را کوتاه می کنند و روی دامین سرویس لینک جدید و کوتاهی ارائه می دهند. مثل این لینک : https://beyb.ir/wikipedia که معمولا با حروف مختلفی همراه است. هنگامی که روی این لینک کلیک کنید به صفحه ای از سایت مقصد که کوتاه شده است ارجاع می شوید. خب این کار چه فایده ای دارد؟

دلایل زیادی وجود دارد تا لینکی کوتاه شود. بنابراین کاربران با انگیزه های مختلفی از سایت های کوتاه کننده لینک استفاده می کنند. در واقع سرویس های کوتاه کننده لینک از اسمی که دارند معلوم است برای چه منظور استفاده می شوند. لینک های بلند شما را کوتاه می کنند.

اما واقعا همیشه برای کوتاه کردن لینک باید از این سرویس ها استفاده کنیم؟ چه دلایل دیگری وجود دارد که افراد از کوتاه کننده های لینک استفاده می کنند؟ در ادامه با بیب همراه باشید تا با مزیت استفاده از این سرویس ها آشنا شوید.

یکی از کاربرد ها برای استفاده از کوتاه کردن لینک در شبکه های اجتماعی می باشد.

کوتاه کردن لینک در بعضی از شبکه های اجتماعی مثل تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر و یا فیسبوک واقعا امری ضروری است. چرا که در اکثر این شبکه های اجتماعی با محدودیت کلمه مواجه هستیم و لازم است برای اینکه تعداد کلماتی که می خواهیم استفاده کنیم را الکی هدر ندهیم ، از پیوند کوتاه شده خود استفاده کنیم.

کاربرد دیگر در استفاده لینک در بیو اینستاگرام میباشد که به دلیل کوچک بودن صفحه موبایل ها بهتر است از کوتاه کننده لینک در پیج اینستاگرام استفاده شود. البته فقط به این خاطر نیست! در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.

کوتاه کردن لینک برای رد گیری کلیک ها

یکی از عمده دلایلی که دیجیتال مارکتینگ ها را وادار به استفاده از لینک کوتاه کن ها می کند این است که کلیک های انجام گرفته را پیگیری کنند و مطلع شوند چه مقدار کلیک روی لینک مورد نظرشان انجام گرفته است.

در بعضی از موارد نمی توان فهمید روی لینک شما چند بار کلیک شده است. بعضی وقت ها شاید سیستم آمارگیری در اختیار نداشته باشید در این صورت مجبور هستید از کوتاه کننده لینک ها استفاده کنید تا بفهمید چند نفر روی لینک شما کلیک کرده اند.

مثل لینک هایی که در کانال تلگرام خود قرار می دهید. شاید بهترین راه برای اینکه بفهمید روی لینک مورد نظر شما چند نفر کلیک کرده اند استفاده از کوتاه کننده لینک باشد. اطلاع از آمار کلیک در لینک های استفاده شده آپشنی بی نظیر است.

کوتاه کردن لینک برای لینک های فارسی

اکثر اوقات برای کوتاه کردن لینک هایی که دارای آدرس های فارسی هستند استفاده می شود. چرا که زمانی که قصد دارید آدرس صفحه ای که فارسی است را برای کسی ارسال کنید یا اینکه آن را در سایتی قرار دهید ممکن است با آدرسی خیلی طولانی تر از آدرس فعلی مواجه شوید. درست مثل عکس زیر :

لینک فارسی طولانی

برای همین بهتر است از لینک کوتاه شده آن لینک استفاده شود.

 

کوتاه کردن لینک برای عدم نمایش لینک واقعی

گاهی اوقات نیز شاید مجبور باشیم لینک واقعی مورد نظرمان را به کاربر نشان ندهیم. در لینک های ارجاعی از این مورد زیاد استفاده می شود. به عنوان مثال برای زیر مجموعه گرفتن لینک ارجاعی به شما داده می شود. هنگامی که از لینک کوتاه شده و غیر مستقیم مورد نظر خود استفاده میکنید برای این است که هیچ کس قادر نیست بفهمد روی لینک شما کلیک کرده است یا نه! چون مستقیما وارد صفحه اصلی سایت مقصد مورد نظر می شود.

در لینک های همکاری در فروش نیز بسیار زیاد با این مورد مواجه می شویم. چرا که خیلی ها دوست ندارند کاربرانشان از این موضوع مطلع شوند که مثلا برای خرید فلان محصول روی لینک آن ها کلیک کرده اند. بنابراین باز هم بهتر است از لینک کوتاه شده استفاده کنید.

 

کوتاه کردن لینک برای غیر مستقیم کردن لینک

خیلی وقت ها هم شاید دلتان نخواهد به سایتی لینک مستقیم بدهید. به همین دلیل از کوتاه کننده لینک استفاده می کنید. ممکن است هم لینک صفحه مورد نظر طولانی باشد و هم اینکه به هر دلیلی حاضر نباشید به سایت مورد نظر لینک بدهید در این شرایط می توانید از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. البته برای لینک ندادن به سایت مورد نظر می توانید لینک را نوفالو کنید ولی به هر حال بعضی ها به هیچ وجه دوست ندارند به سایت مورد نظر لینک دهند.

 

کوتاه کننده لینک بیب

بدون شک یکی از بهترین، قدرتمندترین و در عین حال با پایداری زیاد سرویس ‌های کوتاه کننده لینک ، بیب می ‌باشد که امکانات بسیار خوبی را در بصورت رایگان در اختیار کاربران و وبمستران ایرانی قرار می‌ دهد.

سرویس کوتاه کننده لینک بیب جز یکی از بهترین و محبوب ترین سرویس های کوتاه کننده لینک فارسی در ایران است. در beyb.ir هم می توانید لینک های کوتاه شده خود را بصورت اختصاصی سفارشی کنید و کلیک های انجام گرفته را بصورت دقیق و حرفه ای رد گیری و آنالیز کنید و محدودیتی در این کار برای شما وجود ندارد. تفکیک گزارش ها بر حسب کشور، تاریخ و روز و ساعت بازدید، لیست ارجاء دهنده ها، دستگاه کاربر و … از امکانات این کوتاه کننده لینک خوب ایرانی است.

برای پیگیری آمار بعد از کوتاه کردن هر لینک کافی است + را به ادامه لینک کوتاه شده خود اضافه کنید تا آمار لحظه به لحظه لینک خود را مشاهده کنید.

از امکانات منحصر به فرد دیگر در سرویس کوتاه کننده لینک بیب می توان به ارائه QR Code اشاره کرد که می توانید از آن برای باز کردن لینک کوتاه شده خود در موبایل ها نیز استفاده کنید.

البته برای مدیریت لینک های کوتاه شده خود بهتر است حتما در این سایت عضو شوید.

این سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی علاوه بر کوتاه سازی لینک های شما امکانات مختلف دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد. قابلیت ایجاد لیستی از لینک ها، تنظیم کلمه عبور، تاریخ شروع و خاتمه اعتبار لینک از امکاناتی است که در سایت بیب در اختیار شما قرار گرفته است.

 

امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

ارسال های برتر وبلاگ